Aktualności 7 listopada 2022

Rusza Liga Mistrzów CEV. Zagrają w niej trzy polskie drużyny

W tym tygodniu rozpoczną się zmagania w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Udział w tych rozgrywkach weźmie dwadzieścia drużyn, w tym trzy polskie.

Grupa Azoty ZAKSA broni tytułu

Przypomnijmy, że tytułu zdobywcy Ligi Mistrzów będzie bronić Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Obecni mistrzowie Polski wygrali te rozgrywki w ostatnich dwóch latach. Teraz kędzierzynianie znajdą się przed szansą trzeciego triumfu z rzędu. Sporo na temat realów w siatkarskiej Lidze Mistrzów w wywiadzie z nami opowiadał Piotr Szpaczek, prezes klubu.

Trzy zespoły w siatkarskiej Lidze Mistrzów

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym sezonie udział w siatkarskiej Lidze Mistrzów wezmą trzy zespoły z PlusLigi. Będą to Grupa Azoty ZAKSA, Jastrzębski Węgiel oraz ALURON CMC Warta Zawiercie. Dla tych ostatnich, występy w tegorocznej Chmapions League będą debiutem w tych rozgrywkach.

Rozgrywki Ligi Mistrzów CEV wystartują w tym tygodniu. Jako pierwsi do gry wejdą siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy we wtorek zmierzą się z Vojvodiną Nowy Sad. W środę ZAKSA podejmie czeskie Karlovarsko, a dzień później Warta Zawiercie ugości Halkbank Ankara.

Grupy polskich drużyn w Lidze Mistrzów CEV:

  • Grupa A: Jastrzębski Węgiel, VFB Friedrischafen (Niemcy), Vojvodina Nowy Sad (Serbia), Montpellier (Francja)
  • Grupa B: ALURON Warta Zawiercie, Halkbank Ankara (Turcja), Berlin Volleys (Niemcy), Hebar (Bułgaria)
  • Grupa D: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Trentino (Włochy), Menen (Belgia), Karlovarsko (Czechy)