Aktualności 5 listopada 2022

TAURON sponsorem strategicznym Rakowa Częstochowa

TAURON, czyli największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce, został sponsorem strategicznym Rakowa Częstochowa.

TAURON sponsorem Rakowa

Informacja o tym, że Raków Częstochowa związał się z grupą TAURON umową sponsorską została ogłoszona w sobotę. Jak podaje klub, logotyp TAURON będzie pojawiać się na plecach i rękawku koszulek meczowych Rakowa Częstochowa.

W oficjalnym komunikacie nie zawarto informacji o tym, na jak długi okres czasu podpisano umowę. Nie wiadomo także ile pieniędzy dokładnie otrzyma klub. Spekuluje się, że kwota może sięgać 4 milionów złotych.

“To wielki moment dla Rakowa”

– To wielki dzień dla naszego klubu. Moment, w którym tak duży partner jak grupa TAURON staje się sponsorem strategicznym, dla każdego klubu jest dniem wyjątkowym. Wielkie podziękowania dla pani poseł Jadwigi Wiśniewskiej, która wspierała nas w rozmowach w tym temacie. Cieszę się, że takie osoby sympatyzują z klubem, życzą dobrze klubowi i chcą razem z klubem podążać w kierunku sukcesów – powiedział Wojciech Cygan, przewodniczący rady nadzorczej Rakowa, którego całą wypowiedź można znaleźć na oficjalnej stronie klubu.

– Grupa TAURON czuje się w obowiązku i chce wspierać sport. Wspieramy również inne przedsięwzięcia, ale skupię dzisiaj na sferze na sportowej, bo uważam, że to jest bardzo ważne. Robimy to z absolutną satysfakcją bez żadnego przymusu. Czujemy, że tak powinniśmy robić i jesteśmy z tych działań dumni. Patrząc na nasze ambicje i aspiracje bycia liderem polskiej energetyki, to z kim współpracować, jak nie z liderem tabeli Ekstraklasy – powiedział oficjalnej stronie Rakowa Paweł Szczeszek, prezes grupy TAURON.

W przeszłości TAURON był jednym ze sponsorów Śląska Wrocław. Obecnie grupa jest także sponsorem rozgrywek siatkarskich – Polskiej Ligi Siatkówki Kobiet oraz 1. Ligi Siatkówki Mężczyzn.