Aktualności 4 listopada 2022

Cezary Kucharski domagał się ścigania Roberta Lewandowskiego przez niemiecką prokuraturę

Wydawało się, że konflikt na linii Cezary Kucharski - Robert Lewandowski powoli odchodzi w zapomnienie. Tymczasem dzisiaj okazuje się, że agent chciał ścigania przez prokuraturę swojego byłego piłkarza.

Cezary Kucharski chce ścigania Roberta Lewandowskiego

Jak informują dziennikarze Radia ZET, Mariusz Gierszewski i Radosław Gruca, Cezary Kucharski domagał się od niemieckiej prokuratury ścigania Roberta Lewandowskiego. Wszystko ma związek z nagraniem rozmowy obu panów przez piłkarza w 2019 roku. Do rozmowy doszło w jednym z monachijskich hoteli, a nagranie było jednym z dowodów polskiej prokuratury przeciwko agentowi.

Cezary Kucharski złożył doniesienie do niemieckiej prokuratury 18 lipca bieżącego roku. Powoływał się na niemieckie prawo i jeden z artykułów, w którym mowa jest o “naruszeniu poufności słowa”. – Menedżer piłkarski napisał w doniesieniu, że ekspertyza sporządzona w Polsce na potrzeby jego obrony potwierdziła podejrzenie, że nagrania przekazane śledczym nie były autentyczne, to jest nosiły ślady ingerencji. Kucharski domagał się od niemieckich prokuratorów skonfiskowania Robertowi Lewandowskiemu nośników dźwięku i urządzenia nagrywającego – czytamy w ustaleniach dziennikarzy Radia Zet.

Niemiecka prokuratura odmawia śledztwa

Cezary Kucharski domagał się publicznego oskarżenia. Jak się okazuje niemiecka prokuratura była innego zdania. Wg nich taka sprawa dotyczy prywatnego wniosku ze strony poszkodowanego, w którym powinien być zawarty wniosek o ściganie sprawcy. Prokuratura i policja nie podjęły śledztwa.

Przypomnijmy, że wcześniej agent został zatrzymany w Polsce. Lokalne organy ścigania zarzucały szantaż i ujawnienie tajemnicy służbowej swojego byłego zawodnika. Sam zainteresowany nie przyznaje się do zarzutów, które od 18 maja tego roku widnieją w akcie oskarżenia.