Aktualności 30 października 2022

Niemieckie media ujawniają szczegóły transferu Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski ponownie został bohaterem Barcelony. Tym razem kapitan naszej reprezentacji strzelił decydującego gola w wygranym 1-0 meczu z Valencią. W momencie realizacji tego transferu w mediach pojawiały się różne informacje dotyczące kwoty tego wzmocnienia. Ile tak naprawdę Barcelona zapłaciła za Lewandowskiego?

Szczegóły transferu Roberta Lewandowskiego

Przeprowadzka Roberta Lewandowskiego z Bayernu do Barcelony nie była łatwa do zrealizowania. Przede wszystkim ze względu na problemy finansowego ekipy ze Spotify Camp Nou. Ponadto “Bawarczycy” nie zamierzali specjalnie negocjować z hiszpańskim klubem i oczekiwali konkretnych pieniędzy.

Szczegóły tej transakcji ujawnił Christian Falk w Podcast Bayern Insider. Barcelona zapłaciła 45 milionów euro podstawy. Z kolei bonusy mogą sięgnąć kwoty 5 milionów euro. Jeden z dodatków dotyczy indywidualnych osiągnięć reprezentanta Polski. Jeśli Lewandowski podczas trwania czteroletniej umowy strzeli 25 goli w jednym sezonie, Bayern otrzyma 1,25 mln euro.

Dobry interes?

Patrząc na początki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie, trudno nie odnieść wrażenia, że Barcelona zrobiła dobry interes. Polak ma już na swoim koncie trzynaście goli w LaLiga i jest wyraźnym liderem klasyfikacji strzelców.