Aktualności 27 października 2022

W Lublinie oddano hołd Tomaszowi Wójtowiczowi podczas Superpucharu Polski

W środę wieczorem odbył się AL-KO Superpuchar w siatkówce mężczyzn. Przed rozpoczęciem spotkania oddano hołd legendzie polskiej siatkówki, Tomaszowi Wójtowiczowi, który zmarł w poniedziałek.

Minuta ciszy, dedykowane koszulki oraz sektorówka

Mecz pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem poprzedziła minuta ciszy. Siatkarze obu drużyn na prezentacji pojawili się także w specjalnych koszulkach dedykowanych pamięci Tomasza Wójtowicza. Co więcej, na trybunach hali Globus, która nosi imię Legendy polskiej siatkówki, pojawiła się specjalna sektorówka z wizerunkiem Tomasza Wójtowicza.

Minutą ciszy zostaną poprzedzone także wszystkie spotkania w nadchodzącej kolejce PlusLigi, TAURON Ligi oraz TAURON 1. Ligi.

Niewykluczone, że w przyszłości wspominany Superpuchar Polski będzie nosił imię Tomasza Wójtowicza. Mówił o tym Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Chciałbym aby to się stało i następna edycja Superpucharu nosiła imię naszej Legendy. Superpuchar Kobiet nosi imię Andrzeja Niemczyka i zrobimy wszystko, by mężczyźni także mieli wielkiego patrona tego wydarzenia – powiedział Świderski w przedmeczowym studiu Polsatu Sport.

Na boisku lepszy Jastrzębski Węgiel

W sportowej rywalizacji lepszy okazał się Jastrzębski Węgiel, który pokonał ZAKSĘ 3:2. Kędzierzynianie prowadzili w tym spotkaniu już 2:1, ale ostatecznie musieli uznać wyższość wicemistrzów Polski. Dla Jastrzębskiego Węgla to drugi Superpuchar z rzędu – przypomnijmy, że przed rokiem zespół z Jastrzębia Zdroju w spotkaniu o to trofeum także ograł ZAKSĘ.