Aktualności 20 października 2022

Oficjalnie: Dojdzie do trzeciego pojedynku Fury vs Chisora

Wielu kibiców boksu ostrzyło sobie zęby na pojedynek Fury'ego z Joshuą. Ostatecznie do takiego starcia nie dojdzie, natomiast aktualny mistrz świata WBC wagi ciężkiej zawalczy w grudniu... z Derekiem Chisorą. 

Problemy z ustaleniem walki

Sporo chaosu jest wokół Tysona Fury’ego. Pod koniec kwietnia, “Król Cyganów” po zwycięstwie z  Dillianem Whyte’em ogłosił zakończenie kariery. Kilka miesięcy później Fury zmienił zdanie i tematem dyskusji była grudniowa walka z Joshuą. Aktualny mistrz świata WBC dał rywalowi termin do podpisania umowy. Anthony Joshua nie wywiązał się z deadline’u, więc sprawa walki upadła.

Fury vs Chisora po raz trzeci

Fury’emu zależało na grudniowym pojedynku i ostatecznie otrzymał rywala. Kibice spodziewali się zapewne innego zestawienia. “Król Cyganów” zmierzy się bowiem na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie z Chisorą. Będzie to trzecie starcie obu pięściarzy, a dwa poprzednie zakończyły się zwycięstwem Fury’ego. Wszyscy bardzo dobrze pamiętamy drugi pojedynek z 2014 roku, w którym Tyson zdeklasował rywala i wręcz go ośmieszył. Tym bardziej zastanawia sens organizowania tego pojedynku ponad osiem lat później.

Starcie będzie o pas mistrza świata WBC wagi ciężkiej.