Aktualności 19 października 2022

FC Barcelona podpisuje imponującą umowę sponsorską

autor: Mateusz Mazur
FC Barcelona podpisała wieloletnią umowę, na mocy której meksykańska firma Grupo Bimbo stała się głównym partnerem kobiecej drużyny katalońskiego klubu. 

Meksykańska firma sponsorem FC Barcelony

Według serwisu sportowego 2Playbook, cała transakcja warta jest około 3,5 mln euro, chociaż nie ujawniono, jak długo potrwać ma współpraca FC Barcelony z meksykańskim gigantem branży spożywczej.

Umowa z Grupo Bimbo nie dotyczy jednak wyłącznie żeńskiej drużyny. Firma zapewniła sobie bowiem także pakiet praw marketingowych „globalnego partnera”, który obejmuje również akademię La Masia oraz ośrodek treningowy klubu.

Sukces przyciąga sponsorów

Po zdobyciu trzech kolejnych tytułów mistrzyń Hiszpanii i sięgnięciu po puchar Ligi Mistrzów Kobiet w 2021 roku, Barcelona pozostaje jedną z największych nazwisk w kobiecym futbolu. Sukcesy znajdują także przełożenie na zainteresowanie komercyjne, a firmy takie jak Heura Foods i GLS zdecydowały się niedawno na podpisanie dedykowanych umów z zespołem kobiet FC Barcelony.

Grupo Bimbo staje się tym samym dziesiątą globalną marką, która zasila grono sponsorów “Dumy Katalonii”, dołączając do 1xBet, Estrella, Konami, Cupra, Allianz, Gatorade, Stanley, Chiliz i VeganNation.