Aktualności 19 października 2022

Bartosz Zmarzlik ma kolejny klub na sezon 2023

Indywidualny mistrz świata na żużlu rozwiewa wątpliwości w sprawie przyszłości na kolejny sezon. W Polsce jego transferem środowisko żużlowe długo żyło. Teraz poznaliśmy nowego pracodawcę także w lidze szwedzkiej.

Bartosz Zmarzlik zostaje w Gislaved

Podobnie jak w minionych rozgrywkach, Bartosz Zmarzlik będzie reprezentował barwy Lejonen Gislaved. Tak jak w cyklu Grand Prix oraz PGE Ekstralidze, tak również w Bauhaus-Ligan był najlepszym zawodnikiem indywidualnie. Tyle że ligowo w 2022 roku zgarnął dwa srebra. W Polsce ze Stalą Gorzów przegrał w finale z Motorem Lublin. W Szwecji również poległ w finałowym dwumeczu. Lepsza okazała się Smederna Eskilstuna.

W Polsce pierwsza zmiana

Przypomnijmy, że w Polsce Bartosz Zmarzlik po raz pierwszy barwy innego klubu niż Stal Gorzów. Wychowanek ekipy z lubuskiego zmienia barwy. Od rozgrywek 2023 będzie zawodnikiem Motoru Lublin. Oficjalne podpisanie kontraktu odbędzie się w trakcie okienka transferowego, czyli już na początku listopada. Już po finałowym dwumeczu Jakub Kępa, prezes żużlowego Motoru, ogłosił transfer mistrza świata do aktualnego mistrza Polski. Wcześniej sam zainteresowany latem ogłosił odejście z macierzystego klubu.