Aktualności 26 września 2022

Bartosz Zmarzlik przechodzi ze Stali Gorzów do Motoru Lublin! Prezes mistrza polski potwierdza transfer

Wczoraj Motor Lublin po raz pierwszy w historii został drużynowym mistrzem Polski na żużlu. Tuż po spotkaniu Jakub Kępa, dyrektor sportowy klubu, ogłosił, że Bartosz Zmarzlik trafi do nowego mistrza kraju.

Nad tym transferem pracowałem kilka lat i udało się. Z Bartkiem mamy bardzo dobre relacje. Sezon pokaże, czy to będzie dobry transfer – powiedział Jakub Kępa w magazynie pomeczowym na antenie Canal+Sport 5. Tym samym potwierdził wszystkie nieoficjalne doniesienia krążące w światku żużlowym od kilku miesięcy. Bartosz Zmarzlik będzie liderem mistrza Polski w sezonie 2023!

To jednak nie koniec transferów przychodzących i wychodzących w przypadku lublinian. Z klubu odejdzie dotychczasowy lider – Mikkel Michelsen, a także młodsi zawodnicy: Maksym Drabik czy Wiktor Lampart. Nieoficjalnie grono seniorów mają zasilić zawodnicy zagraniczni: Jack Holder i Fredrik Lindgren. Lublinianie nadal pracują nad pozyskaniem drugiego juniora, który wesprze Mateusza Cierniaka. Ten ostatni wczoraj także potwierdził pozostanie w klubie na sezon 2023.

Pierwsze mistrzostwo w historii klubu

Wczoraj Motor Lublin pokonał w rewanżowym meczu finałowym Stal Gorzów 53:37. Tym samym lublinianie odrobili stratę z pierwszego spotkania. Na “Jancarzu” gorzowianie wygrali dwunastoma punktami, jednak w rewanżu byli bez szans. Ponad połowę punktów dla nowego wicemistrza zdobył Bartosz Zmarzlik – 19 z 37 “oczek”. Teraz będzie jeździł dla nowego mistrza.