Aktualności 25 lipca 2022

Bartosz Zmarzlik ogłosił odejście ze swojego macierzystego klubu

Nie czekał do końca sezonu, tylko już dzisiaj potwierdził spekulacje. Bartosz Zmarzlik po jedenastu latach odchodzi ze Stali Gorzów. Lider cyklu Grand Prix i najlepszy polski żużlowiec w sezonie 2023 po raz pierwszy pojawi się w innych barwach od początku kariery.

Od kilku ładnych tygodni Bartosz Zmarzlik był bohaterem nie tylko ligowych meczów. Dwukrotny mistrz świata i kandydat do trzeciego tytułu w tym roku, to najbardziej łakomy kąsek transferowy. Od dawna łączony był z Motorem Lublin. Obecny lider PGE Ekstraligi już wcześniej czynił zakusy na najlepszego żużlowca świata. Do tej pory to się nie udawało, a teraz wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią, że wreszcie wypali.

Bartosz Zmarzlik oficjalnie odchodzi

Bartosz Zmarzlik uciął wszystkie spekulacje i sam chciał ogłosić odejście. – Do 31 października 2022 roku mam ważny kontrakt w Stali Gorzów i mogę Was zapewnić, że wypełnię go do końca z największą starannością i profesjonalizmem. Na dziś pewne jest jednak to, że w sezonie 2023 nie będę zawodnikiem gorzowskiej Stali. Decyzja została podjęta po głębokich przemyśleniach i na pewno nie jest pochopnanapisał na swoim facebookowym profilu. To wszystko ogłosił niecałe 24 godziny po zwycięstwie nad Unią Leszno w przedostatniej kolejce fazy zasadniczej. Stal Gorzów już za niecały miesiąc rozpocznie rywalizacje w fazie play-off o medale.

Pamiętajcie, że cały czas mamy do wykonania WSPÓLNIE ciężką pracę. Za chwilę Play-Off w PGE Ekstralidze i mam głęboką nadzieję, że RAZEM powalczymy o medale. Mocno liczę na to, że po tym, co właśnie przeczytaliście chociaż trochę zrozumiecie moją decyzję. W tym miejscu obiecuję, że zarówno JA, jak i cała DRUŻYNA zrobimy wszystko, aby pojechać jeszcze w tym sezonie 7 meczów. Nic się nie zmienia, zawsze daję z siebie 100% i nie inaczej będzie w najważniejszych spotkaniach – dodał Bartosz Zmarzlik.

Od publikacji postu minęła niecała godzina, a już doczekał się ponad dwa tysiące reakcji na Facebooku, a także kilkaset udostępnień i niezliczonych cytowań. To tylko pokazuje skalę zainteresowania, jaka jest wokół wychowanka gorzowskiego klubu.

Transfer dopiero w listopadzie

O odejściu już wiemy lecz nowy klub Bartosza Zmarzlika poznamy dopiero… w listopadzie. Zgodnie z ligowym regulaminem okienko transferowe trwa od 1 do 14 listopada włącznie. Wtedy kluby oficjalnie ogłoszą nazwiska nowych zawodników. Wiadomym jest jednak, że znacznie wcześniej dochodzi do wszelkich ustaleń. Teraz także całe środowisko jest pewne – Bartosz Zmarzlik trafi do Motoru Lublin.

Wiele wskazuje także, że transfer Polaka zapoczątkuję całą lawinę transferową. To może być najciekawsze okienko transferowe od lat, po ostatnich sezonach stagnacji kontraktowej.