Aktualności 19 października 2022

Marek Cieślak wraca na karuzelę trenerską. Były selekcjoner objął pierwszoligowca

Cały sezon 2022 spędził w roli eksperta CANAL+. Teraz jednak widać, że ciągnie wilka do lasu. Marek Cieślak wraca do roli trenera. Były selekcjoner kadry żużlowej objął dzisiaj pierwszoligowca z Łodzi.

Orzeł Łódź zgarnia najsłynniejszego polskiego trenera

Dokładnie jedenaście miesięcy temu pisaliśmy, że Marek Cieślak będzie stałym ekspertem CANAL+ na sezon 2022. Tuż po rozstaniu z ROW-em Rybnik, były selekcjoner żużlowej kadry zrobił sobie rok przerwy od pracy. Poza pracą w telewizji, był także doradcą w drugoligowej Unii Tarnów. To jednak przeszłość. Teraz objął Orzeł Łódź, który nadal celuje w awans do Ekstraligi. – Marek Cieślak nowym szkoleniowcem H. Skrzydlewska Orzeł Łódź w sezonie 2023 – czytamy na facebooku łódzkiego klubu.  Wg informacji portalu WP Sportowefakty, asystentem będzie Piotr Świderski, a Michał Płachciński zajmie się przygotowaniem fizycznym zawodników. 

Czy Marek Cieślak zniknie z telewizji?

Tego jeszcze nie wiemy. Z pewnością teraz aktywnością numer jeden dla trenera, będzie jego nowy pracodawca. Domyślać się jednak możemy, że w zależności od natężenia obowiązków, Cieślak od czasu do czasu pojawi się na łamach którejś z telewizji. Tak było chociażby w 2021 roku, gdy pracował w barwach rybnickiego klubu i pojawiał się w sporadycznie w telewizji. Mowa np. o zawodach Speedway of Nations.