Aktualności 12 października 2022

“Przyjdź na zawody i wygraj tonę węgla”. ROW Rybnik nietypowo zaprasza na turniej z okazji 90-lecia klubu

Już w najbliższą niedzielę ROW Rybnik zorganizuje jubileuszowy turniej na 90-lecie żużlowego klubu. Kibice jeszcze nie znają obsady zawodów, ale już wiedzą, jakie nagrody na nich czekają. Wśród nich... węgiel!

ROW Rybnik chce przyciągnąć węglem!

Początkowo turniej z okazji 90-lecia rybnickiego klubu miał odbyć się 8 października. Jednak ze względu na pogodę, odbędzie się dopiero w najbliższą niedziele. Już o 16:00 kibice na Górnym Śląsku obejrzą ostatni akcent sezonu 2022. ROW Rybnik jeszcze nie podał obsady turnieju, ale już podał wszystkie szczegóły dotyczące kibiców.

“Przyjdź na zawody i wygraj tonę węgla!” – w ten sposób ROW Rybnik reklamuje niedzielny turniej. Rybnicki klub informuje, że bilety na zawody będą kosztować tylko 5 złotych, a tego dnia kibiców czeka wiele atrakcji. Wśród nich fotobudka, gdzie każdy może zrobi sobie zdjęcie w żużlowych akcesoriach. Ponadto sponsorzy klubu ufundowali nagrody, wśród których jest… tona węgla. – Wśród nagród znajdą się między innymi zegarki, sprzęt AGD i narzędzia. Dwa szczęśliwe bilety będzie można wymienić na dość nietypową nagrodę, jednak jakże cenną w dzisiejszych czasach czyli na paletę ekogroszku (każda paleta po jednej tonie) – czytamy na stronie klubowej.

Rozgłos gwarantowany

To prawdopodobnie pierwszy turniej żużlowy, w którym nikt nie zna obsady na kilka dni przed jego startem, a jest o nim głośno. ROW Rybnik w nietypowy sposób zadbał o rozgłos. Klub z Górnego Śląska wśród głównych sponsorów ma m.in. Jastrzębską Spółkę Węglową, zatem dla nich żaden koszt, by zdobyć węgiel i ufundować jako jedną z nagród dla kibiców. Wydaje się, że ta nietypowa akcja może przynieść rozgłos, który przełoży się na frekwencje na trybunach przy ulicy Gliwickiej. Nawet, jeśli przyjdą kibice “z ciekawości”, to może niektórzy z nich zostaną na dłużej przy meczach pierwszoligowego klubu z Rybnika.