Aktualności 18 października 2022

Ruszyła sprzedaż biletów na żużlowe Grand Prix 2023 w Warszawie

Jeszcze siedem miesięcy pozostało do największej żużlowej imprezy sezonu 2023 w Polsce, a już dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów. Po pierwszych godzinach już wiemy, że zainteresowanie jest ogromne.

Jak informuje portal WP Sportowefakty, do godziny 12:00 sprzedano już około 15 tysięcy biletów na PGE Narodowy! Za nami dopiero kilkanaście godzin sprzedaży, a tempo i wyniki wskazują, że szykuje się kolejny komplet publiczności na największym polskim stadionie, podczas jednej z polskich rund Grand Prix.

Ceny od 39 złotych

Organizatorzy przeznaczyli do sprzedaży aż dziewięć kategorii biletów. Dla niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, gold vip, silver premium, a także sześć zwyczajnych. Najtańsza była szósta, w której bilety były zdecydowanie najtańsze – 39 złotych. Tych wejściówek, pod samym dachem już naturalnie nie ma. Są jednak dostępne bilety w kolejnych. Za piątą zapłacimy 99 złotych, a każda kolejna jest nieco droższa. Odpowiednio: 109, 129, 149, kończąc na pierwszej za 199. Nieco więcej zapłacimy za wspomniane silver premium – 349 zł. Gold VIP to już wydatek 1500 złotych. Osoby niepełnosprawne zapłacą 69 zł za swoją wejściówkę oraz dopłacą złotówkę za opiekuna.

Czy doczekamy się pierwszego polskiego zwycięstwa?

Pierwsza runda Grand Prix na PGE Narodowym odbyła się w 2015 roku i co ciekawe ani razu nie wygrał rywalizacji Polak. Czterokrotnie udało się stanąć na podium. Dwa razy zrobił to Maciej Janowski, który był drugi w 2017 i 2018 roku. Rok później trzeci był Patryk Dudek, a jako pierwszy dokonał tego Jarosław Hampel, również stając na najniższym stopniu podium. W tym gronie brakuje Bartosza Zmarzlika, który mimo trzech tytułów mistrza świata, nadal czeka na swoje pierwsze podium i zwycięstwo w Warszawie.

***

Turniej w Warszawie odbędzie się 13 maja 2023 roku.