Aktualności 18 października 2022

TVP1 znacznie skróci “Wiadomości”. Powodem mundial w Katarze

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Do odpowiedniego pokazania największej sportowej imprezy w 2022 roku przegotowuje się Telewizja Polska, która zdecydowała się m.in. skrócić główne wydania "Wiadomości".

“Wiadomości” skrócone na czas Mundialu

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Katarze zostaną rozegrane od 20 listopada do 18 grudnia. W Polsce będzie można je obejrzeć na antenach Telewizji Polskiej. TVP przygotowuje się do jak najlepszej oprawy imprezy. Ucierpią na tym inne programy – telewizja zadecydowała, że swoją emisję przed turniejem zakończą „The Voice of Poland”, „Tak to leciało!” oraz „Wojenne dziewczyny”

Kolejnym interesującym krokiem będzie skrócenie głównego wydania “Wiadomości”. W czasie Mundialu dziennik nadal będzie rozpoczynał się o godzinie 19.30, ale potrwa tylko dziesięć minut. Przypomnijmy, że o godzinie 20.00 startować będą wieczorne mecze Mistrzostw Świata. Jako pierwszy poinformował o tym portal Wirtualne Media.

Obsada komentatorów i ekspertów wkrótce

Niebawem mamy poznać także pełną obsadę komentatorów oraz ekspertów, którzy będą zajmować się Mundialem na antenach Telewizji Polskiej. Niedawno Marek Szkolnikowski, szef sportowej redakcji TVP przyznał, że widzów czeka jedna niespodzianka.

– Nie chciałbym zdradzać jeszcze o kogo chodzi, ale jeden komentator będzie wypożyczony do nas na czas Mundialu. Ogłosimy to wspólnie już niebawem – powiedział Szkolnikowski w wywiadzie z Marcinem Ryszką na kanale Goal.pl.

Reprezentacja Polski swoje pierwsze spotkanie na Mistrzostwach Świata rozegra 22 listopada z Meksykiem.