Aktualności 18 października 2022

Zarobki piłkarzy MLS. Jak wypadają Polacy?

Dwa razy do roku MLS publikuje zarobki piłkarzy występujących w lidze. Tym samym nie ma żadnych niedopowiedzeń w kontekście wynagrodzeń zawodników. Najlepiej zarabiającym graczem MLS jest Lorenzo Insigne, który dołączył do ekipy Toronto w lipcu tego roku. W kontekście polskich zawodników, liderem jest Karol Świderski. 

Lorenzo Insigne liderem

Lorenzo Insigne był jednym z kilku głośnych transferów przeprowadzonych przez kluby MLS na przestrzeni ostatnich miesięcy. 54-krotny reprezentant Włoch zagwarantował sobie bardzo korzystne warunki, gdyż zarabia rocznie 14 milionów dolarów. Trzeba jednak zaznaczyć, że to kwota przed opodatkowaniem, a Insigne występuje w ekipie Toronto, czyli drużynie spoza Stanów Zjednoczonych. Mowa zatem o innych podatkach.

Drugi w zestawieniu jest Xherdan Shaqiri, który zarabia 8,15 mln dolarów rocznie. Podium zamyka Javier Hernández, znany bardziej jako Chicharito, który ma zagwarantowane w kontrakcie 7,4 mln dolarów rocznie. W piątce znajdują się także Bernardeschi – 6,25 mln dolarów oraz Douglas Costa – 5,8 mln dolarów. Wart podkreślić, że w niektórych przypadkach kwota uwzględnia gwarantowane bonusy.

Jak wypadają Polacy?

Najlepiej zarabiającym Polakiem w MLS jest Karol Świderski, który otrzymuje rocznie 2,25 mln dolarów. Co ciekawe, drugi w zestawieniu jest Kacper Przybyłko z zarobkami na poziomie 1,2 mln dolarów. Podium zamyka Patryk Klimala, który inkasuje niewiele mniej, gdyż 1,13 mln dolarów.

Z kolei Kamil Jóźwiak otrzymuje 1,01 mln dolarów rocznie. Pozostali zawodnicy zarabiają mniej niż milion dolarów rocznie.