Aktualności 4 października 2022

Znamy dzikie karty na żużlowy cykl Grand Prix 2023

Kilka dni temu zakończyliśmy cykl Grand Prix 2022 zawodami w Toruniu. Dzisiaj organizatorzy cyklu podali sześć dzikich kart na przyszły rok. Niestety nie doczekamy się nowości...

Powtórka z 2022

Co roku piętnastu stałych uczestników bierze udział w rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata. Grand Prix 2023 będzie niemal identyczne, jak cykl 2022. W stawce utrzymało się sześciu najlepszych zawodników: Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen i Maciej Janowski jako medaliści, a także Fredrik Lindgren, Robert Lambert i Dan Bewley.

Do nich dołączyli zawodnicy z dzikimi kartami: Patryk Dudek, Tai Woffinden, Martin Vaculik, Mikkel Michelsen, Jason Doyle i Anders Thomsen. Stawkę uzupełni tercet najlepszych zawodników z Grand Prix Challenge(eliminacji). Jack Holder i Max Fricke ponownie zawitają do cyklu. Jedyną nowością będzie Szwed Kim Nilsson. Ten zastąpi zatem Pawła Przedpełskiego względem minionego sezonu.

To oznacza, że 14 z 15. nazwisk powtórzyło się! Tak “zabetonowanego” cyklu jeszcze nie mieliśmy. Z jednej strony wielu zawodników przez kontuzje nie mogło powalczyć o utrzymanie w cyklu. Z drugiej, wydaje się, że byli lepsi kandydaci do dzikich kart.

Lista startowa cyklu Grand Prix 2023:

Bartosz Zmarzlik #95 (Polska)
Leon Madsen #30 (Dania)
Maciej Janowski #71 (Polska)
Fredrik Lindgren #66 (Szwecja)
Robert Lambert #505 (Wielka Brytania)
Daniel Bewley #99 (Wielka Brytania)
Patryk Dudek #692 (Polska)
Tai Woffinden #108 (Wielka Brytania)
Martin Vaculik #54 (Słowacja)
Mikkel Michelsen #155 (Dania)
Jason Doyle #69 (Australia)
Anders Thomsen #105 (Dania)
Kim Nilsson #233 (Szwecja)
Jack Holder #25 (Australia)
Max Fricke #46 (Australia)

Znamy także siedmiu zawodników w roli rezerwowych cyklu. Ci znajdą się w zawodach w przypadku wcześniej zgłoszonych nieobecności stałych uczestników. Numerem jeden jest Andrzej Lebiediew z Łotwy. Warto dodać, że w każdym z siedmiu przypadków mamy zawodników z krajów, które są na żużlowym dorobku.

Rezerwowi cyklu:

1. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
2. Jan Kvech (Czechy)
3. Kai Huckenbeck (Niemcy)
4. Luke Becker (USA)
5. Dimitri Berge (Francja)
6. Timi Salonen (Finlandia)
7. Marko Lewiszyn (Ukraina)