Jeremy Sochan zadebiutował w barwach San Antonio Spurs

autor: Mateusz Mazur

W nocy z niedzieli na poniedziałek Jeremy Sochan po raz pierwszy pojawił się na parkiecie w barwach San Antonio Spurs. W starciu dwóch drużyn z Teksasu lepsi byli jednak ostatecznie Houston Rockets.

Debiut Sochana

Pomimo tego, że sezon NBA wystartuje dopiero 18 października, kluby najlepszej koszykarskiej ligi świata rozpoczęły już przygotowania do nadchodzącej rywalizacji. W swoim pierwszym przedsezonowym starciu San Antonio Spurs zmierzyli się z Houston Rockets. “Ostrogi” musiały jednak uznać wyższość przeciwników i ostatecznie ulegli lokalnemu rywalowi 96 – 134.

Starcie to było również okazją do debiutu dla Jeremy’ego Sochana, którego San Antonio Spurs wybrali z numerem dziewięć w tegorocznym drafcie. Polakowi przebywał na parkiecie 17 minut i z pewnością udało mu się zaznaczyć swoją obecność. Sochan zanotował bowiem 5 punktów, 4 zbiórki i 3 bloki. Na uwagę zasługiwała też postawa reprezentanta Polski w defensywie.

“To nie Rodman”

Już od początku Polak nie uniknął także nobilitujących porównań do byłego koszykarza Spurs, Dennisa Rodmana, który także występował z numerem 10 na koszulce i którego także z tłumu wyróżniał charakterystyczny kolor włosów. – Numer 10, Spurs, kolorowe włosy, ale to nie Dennis Rodman – powiedział na początku drugiej kwarty komentator telewizji z Houston.

Swój kolejny sparing San Antonio Spurs rozegrają już w czwartek, a ich rywalem będzie Orlando Magic.