Aktualności 28 września 2022

UEFA ukarała Koln za awantury w Nicei i… znowu się ośmieszyła

Trzy tygodnie temu FC Koln grał wyjazdowy mecz z Niceą w ramach Ligi Konferencji. Spotkanie odbyło się z ogromnym opóźnieniem przez gigantyczne awantury na trybunach. Teraz UEFA wymierzyła... śmiesznie niską karę niemieckiemu klubowi za tamte wydarzenia.

Ogromne awantury i niska kara

UEFA zdecydowała, że Koln musi zapłacić ledwie 100 tysięcy euro, a kibice tego klubu dostaną zakaz wyjazdowy na dwa najbliższe mecze w pucharach. Patrząc na skalę wydarzeń z Lazurowego Wybrzeża, można śmiało powiedzieć, że to skandalicznie niska kara. Niemcy wywołali zamieszki, które przeniosły się m.in. na strefę VIP(!), przez którą biegali chuligani gości. Poza tym w ruch poszły wszelkie przedmioty, w tym pirotechnika. Część uczestników awantur… spadała na niższe kondygnacje trybun!

Francuska agencja AFP informowała o 32. poszkodowanych osobach w wyniku awantur wśród, których było dwóch policjantów i jeden steward. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Polacy tradycyjnie na cenzurowanym

Dla porównania UEFA niemal taką samą karę wymierzyła Pogoni Szczecin za wydarzenia z dwumeczu z Brondby. Portowcy otrzymali 97,5 tysiąca euro kary oraz trzy mecze zakazu wyjazdowego. Wszystko przez odpalenie pirotechniki, wywieszenie nieodpowiedniego transparentu oraz niewielkie zamieszanie w sektorze gości. Jednocześnie Duńczycy nie dostali jakiejkolwiek kary za zachowanie w Szczecinie. Wówczas rzucali wiele przedmiotów w kierunku sektora rodzinnego gospodarzy!