Aktualności 25 września 2022

Erling Haaland na liście czterystu najbogatszych obywateli Norwegii

Magazyn "Kapital" umieścił Erlinga Haalanda na liście 400 najbogatszych obywateli Norwegii. Tym samym 22-latek jest najmłodszym miliarderem w kraju.

Haaland na liście czterystu najbogatszych obywateli Norwegii

Niedawno ukazała się lista 400 najbogatszych obywateli Norwegii, którą przygotował magazyn “Kapital”. Wśród nich znalazł się Erling Haaland, norweski napastnik Manchesteru City. Według tego zestawienia, majątek snajpera wynosi około 1,1 mld koron norweskich (110 mln euro). Jak twierdzą fachowcy, niebawem majątek Haalanda powiększy się w związku z kolejnymi umowami sponsorskimi.

Tym samym Erling Haaland jest najmłodszym miliarderem w swoim kraju. Według redakcji “Kapital”, pod uwagę wzięte zostały zarobki osiągnięte przez 22-latka w Red Bull Salzburg i Borussii Dortmund oraz zagwarantowane pięcioletnie wynagrodzenie od Manchesteru City. Uwzględniono także wszystkie podatki oraz inwestycje, których dokonał piłkarz.

Znakomity czas w Manchesterze City

Erling Haaland od tego sezonu występuje w Manchesterze City. Początek przygody Norwega z mistrzami Anglii jest bardzo dobry – w siedmiu ligowych meczach Haaland strzelił aż jedenaście goli. Do tego należy dodać także trzy trafienia zdobyte przez niego w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

W ostatnich dniach Haaland wystąpił w meczu reprezentacji Norwegii. Napastnik zagwarantował swojej drużynie narodowej trafienie w spotkaniu ze Słowenią, który Norwegia przegrała 1:2.