Aktualności 24 września 2022

Polska Liga Siatkówki wydała oświadczenie. “Pragnę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni”

Polska Liga Siatkówki zareagowała na nieprzychylne głosy dotyczące kuriozalnego "felietonu", który pojawił się a oficjalnej stronie PlusLigi. - Pragnę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni - napisał w oświadczeniu Kamil Składowski, Dyrektor Działu Komunikacji PLS.

Przypomnijmy, że wczoraj opisywaliśmy kuriozalny felieton, który pojawił się na oficjalnej stronie PlusLigi. Jego autorem był Paweł Hochstim, a tematem przewodnim walka z kibicami z Twittera. Szeroko na temat tego tekstu, który zniknął już z portalu PlusLigi, przeczytacie tutaj.

Wyjaśnienia ze strony Polskiej Ligi Siatkówki

Wobec całej sytuacji, wysłaliśmy pięć pytań do pana Kamila Składowskiego, Dyrektora Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki, który telefoniczne zapewnił nas, że udzieli odpowiedzi. Poniżej przedstawiamy pięć pytań, które wysłaliśmy dyrektorowi:

– Kto zaakceptował publikację tekstu pt. “Dlaczego jesteś dobry skoro jesteś słaby? Albo odwrotnie” na oficjalną stronę Polskiej Ligi Siatkówki?

– Jaki cel miała publikacja tekstu pt. “Dlaczego jesteś dobry skoro jesteś słaby? Albo odwrotnie” na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Siatkówki? 

– Czy nie uważają Państwo, że tekst pt. “Dlaczego jesteś dobry skoro jesteś słaby? Albo odwrotnie” uderza przede wszystkim w wielu kibiców, którzy wypełniają hale podczas meczów i stanowią bardzo ważny element siatkarskich widowisk w Polsce?

– Czy rzeczywiście uważają Państwo, że oficjalna strona Polskiej Ligi Siatkówki jest odpowiednim miejscem dla publikacji tego typu felietonów, jak ten pt. “Dlaczego jesteś dobry skoro jesteś słaby? Albo odwrotnie”?

– Czy nie uważają Państwo, że poprzez publikację tego typu tekstów jak ten pt. “Dlaczego jesteś dobry skoro jesteś słaby? Albo odwrotnie” Polska Liga Siatkówki naraża się na publiczne ośmieszenie i spadek reputacji wśród kibiców?

Wiadomość zwrotną ze strony pana Składowskiego otrzymaliśmy w sobotę rano. Niestety nie udzielono nam konkretnych odpowiedzi na pytania, tylko przesłano oświadczenie Polskiej Ligi Siatkówki. Wczoraj wieczorem zostało ono zamieszczone także na profilu społecznościowym Dyrektora Działu Komunikacji PlusLigi. Poniżej zamieszczamy jego treść:

– Szanowni Państwo,
W związku z publikacją felietonu na łamach plusliga.pl pragnę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni powyższym materiałem. Autor jest twórcą naszej najnowszej kampanii #OglądamPlusLigę do której zaangażowaliśmy gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. Jej stworzenie było sporym wyzwaniem i wymagało od naszego zespołu dużego wysiłku. Tym bardziej zaskoczyła nas reakcja części osób na TT, która była bardzo nieprzychylna. Mówiąc obrazowo, autorowi wspomnianego felietonu puściły nerwy i napisał tekst w bardzo emocjonalnej formie. Jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i całego zespołu. Tekst został usunięty z naszego portalu. Zawsze jesteśmy otwarci na Państwa uwagi i sugestie.

Warto zaznaczyć, że publicznie głos zabrał także wspominany autor felietonu, Paweł Hochstim.

***

Cała sprawa wydaje się zmierzać do końca, chociaż spory niesmak pozostał. Przeprosiny i tłumaczenia ze strony PLS-u przyjmujemy, jednak nadal zastanawia nas chociażby to, kto zaakceptował wspominany felieton do publikacji. Mamy nadzieję, że podobnego typu “akcje” nie będą się już zdarzać – wszak i Polska Liga Siatkówki, i kibice z Twittera chcą dla tej dyscypliny jak najlepiej.