Aktualności 23 września 2022

Jose Mourinho wystąpił w teledysku popularnego rapera

W pewnym stopniu środowisko piłkarskie przecina się z rapem. Niektórzy piłkarze sami wydają utwory z tego gatunku. Zdarza się, że raperzy nagrywają numery o konkretnych zawodnikach lub po prostu występują w koszulkach piłkarskich. Tym razem to Jose Mourinho pojawił się w teledysku popularnego rapera - Stormzy'ego. 

Piłka nożna łączy się z rapem?

Przykładów, w których piłkarze pojawiają się w szeroko rozumianym środowisku hip-hopowym jest naprawdę sporo. Część z nich, jak chociażby Memphis Depay, nagrali kilka swoich numerów. W Polsce utwór “Kante” wypuścił Tymoteusz Puchacz. Ponadto sami raperzy nagrywają numery, które poświęcone są konkretnym zawodnikom. Kilka lat temu ukazał się utwór: Ghost St. feat. Soolking & Djam Chow (Marco Reus) – Aubameyang.

Mourinho w teledysku Stormzy’ego

O ile widok zawodnika występującego w teledysku nie jest niczym nowym, to pojawienie się trenera piłkarskiego i jeszcze o takiej renomie jak Jose Mourinho, jest czymś niecodziennym. Portugalczyk wystąpił w teledysku brytyjskiego rapera Stormzy’ego (czas 5:15-5:40).

Dodatkowo w numerze wykorzystano słynny już cytat Jose Mourinho z drugiego pobytu Portugalczyka na Stamford Bridge, gdy użył wyrażenia: I prefer not to speak. If I speak, I am in big trouble.