Aktualności 20 września 2022

Kylian Mbappe i walka o prawa do wizerunku w reprezentacji

W poniedziałkowe popołudnie media obiegła informacja, iż Kylian Mbappe odmówił udziału w zaplanowanych na wtorek sesjach zdjęciowych reprezentacji Francji dotyczących współprac ze sponsorami. Na piłkarza PSG spadła dość duża fala krytyki. Jak się okazuje, cała sprawa ma drugie dno, a Kylian Mbappe ostatecznie weźmie udział w akcjach marketingowych po nowych ustaleniach ze związkiem. 

Kylian Mbappe w ogniu krytyki

Sporo słów krytyki spada na Kyliana Mbappe. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy francuski zawodnik ostatecznie odrzucił ofertę Realu Madryt i przedłużył kontrakt z PSG. W mediach pojawiło się sporo informacji o olbrzymich zarobkach piłkarza, a także władzy, jaką rzekomo otrzymał w paryskim klubie.

Z tego też powodu oczy kibiców czy ekspertów bardzo często skierowane są na 23-latka. Sam Mbappe nie pomaga, czego dowodem było zachowanie piłkarza w trakcie jednego z meczów, gdy zrezygnował z udziału w akcji ofensywnej PSG, gdy nie otrzymał podania w odpowiednim momencie.

Walka o prawa do wizerunku w reprezentacji

W poniedziałkowe popołudnie francuskie media obiegła informacja o odmówieniu przez Kyliana Mbappe udziału w akcjach marketingowych reprezentacji Francji. Na samego gracza spadła fala krytyki, gdyż kibice odebrali to jako kolejny wymysł i “gwiazdorzenie” zawodnika.

Sytuacja wygląda nieco inaczej. Po pierwsze, jak informował Robin Bairner, Kylian Mbappe do tej pory przekazywał wszystkie zarobione pieniądze ze sponsoringu w reprezentacji Francji na cele charytatywne. Po drugie, 23-latek jest sfrustrowany umowami, jakie ma kadra ze sponsorami. Są to m.in. fast-foody.

Na postawę zawodnika zareagował Francuski Związek Piłki Nożnej, który odbył rozmowę z piłkarzem PSG. W spotkaniu wzięli również udział: Dider Deschamps, kapitan kadry: Hugo Lloris oraz wicekapitan – Raphael Varane.

Mbappe weźmie udział w akcjach marketingowych

Obie strony zdołały dojść do porozumienia. Związek opublikował komunikat, w którym poinformował, iż zacznie pracować nad nowymi umowami, które będą dawały większą swobodę zawodnikom. Jak twierdzi RMC Sport, Kylian Mbappe zgodził się ostatecznie wziąć udział w akcjach marketingowych zaplanowanych na wtorek.