Aktualności 19 września 2022

Dwa tygodnie do derbów, a Stal Rzeszów już wyprzedała bilety na jedną z trybun

1 października dojdzie do kolejnych derbów Rzeszowa. Już teraz wiadomo, że przy Hetmańskiej można spodziewać się wysokiej frekwencji. Stal Rzeszów poinformowała o wyprzedaniu biletów na trybunę wschodnią!

Stal Rzeszów wyprzedała całą trybunę

Mowa o jedynej zadaszonej trybunie na stadionie miejskim. W ostatnich latach funkcjonowała praktycznie jako jedyne miejsce do oglądania meczów dla miejscowych kibiców. Poza tym gospodarz – Stal Rzeszów lub Resovia – otwierały dodatkowo sektor gości po drugiej stronie i… tyle. Jednak teraz zapotrzebowanie jest znacznie większe. – O wszelkich decyzjach dotyczących dodatkowej puli biletów (miejsca na trybunie zachodniej) będziemy informować, gdy tylko zapadną ostateczne, wiążące decyzje – poinformował gospodarz 88. derbów na Twitterze. Mowa oczywiście o ewentualnym otworzeniu trybuny zachodniej do sprzedaży dla kibiców Stali.

Kibice domagają się kolejnej puli wejściówek

Pojemność trybuny wschodniej do niecałe pięć tysięcy miejsc. Już w sobotę rzeszowski klub informował, że sprzedał 4000 biletów na derby, a w puli pozostało kilkaset ostatnich miejsc na wspomnianą trybunę. Teraz jednak kwestią osobną pozostają dodatkowe bilety, o które domagają się fani rzeszowskiego klubu. – Derby Krakowa, derby Łodzi, derby Trójmiasta… nigdy nie widziałem, żeby zamykać pół stadionu z tego powodu, przecież to bezsens. Nikt na tym nie zyska a klub tylko na tym straci – to jedna z wypowiedzi kibiców. Pozostałe są w podobnym tonie:

– Zrobić sektor buforowy i sprzedać wszystkie możliwe miejsca na starej trybunie ! Piłka nożna dla kibiców !

– Dlaczego mają zapaść ostateczne decyzje? Jest trybuna gości dla kibiców Resovii. Później jakiś bufor, a dalej można zmieścić do samego końca trybuny mnóstwo osób zainteresowanych meczem. Przecież tak jest wszędzie i od zawsze na wielu stadionach.

Dla całego widowiska idealnym rozwiązaniem byłaby, jak największa pula biletów dla gości najbliższych derbów oraz otwarcie trybuny zachodniej dla fanów gospodarzy. Wówczas znowu moglibyśmy mówić o kolejnym frekwencyjnym sukcesie nad Wisłokiem w tym sezonie. Dotychczas najlepszym wynikiem było spotkanie Stali z Wisłą Kraków, które zgromadziło niemal 7500 kibiców przy Hetmańskiej.

***

Stal Rzeszów zagra z Resovią 1 października o godzinie 17:30. W tym momencie gospodarze zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli, zaś Resovia jest przedostatnia.