Aktualności 18 września 2022

Były piłkarz zwolniony za promowanie mundialu w Katarze

autor: Mateusz Mazur
Była gwiazda reprezentacji Danii, Brian Laudrup, zakończył pracę jako ekspert piłkarski w duńskiej TV2. Powodem rozwiązania umowy z byłym piłkarzem było jego zaangażowanie w promocję katarskich mistrzostw świata. 

Były reprezentant Danii promuje Dubaj

Laudrup wziął udział w filmie promocyjnym, w którym zachwalał okolice, położonego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Dubaju, jako idealne miejsce, w którym kibice mogą zatrzymać się podczas katarskiego mundialu. Organizatorzy mistrzostw świata oczekują bowiem, że część fanów, którzy przyjadą dopingować swoje reprezentacje na mistrzostwach świata zdecydują się na wynajem zakwaterowania w sąsiadującym z Katarem emiracie.

Zaangażowanie byłego piłkarza w promowanie katarskiego mundialu nie zostało najlepiej przyjęte w Danii. Telewizja TV2 zdecydowała się zakończyć współpracę z Laudrupem, który nie będzie już dłużej pełnił roli eksperta. – Postanowiliśmy zakończyć współpracę. Nasza polityka nie jest zgodna z kampanią, w której wziął udział – skomentował dyrektor kanału Frederik Lauesen.

Koniec medialnej przygody Laudrupa

Pierwotnie, Laudrup miał pracować dla TV2 przy okazji zbliżających się spotkań reprezentacji Danii w Lidze Narodów, gdzie drugiej połowie września Duńczycy zmierzą się z Francją i Chorwacją.

Na rozwiązanie współpracy z byłym piłkarzem zdecydował się też dziennik Politiken. Szeroko promowany podcast piłkarski zatytułowany „Brian and Bolden” został tym samym anulowany po zaledwie jednym odcinku.

Ma to oczywiście związek z licznym kontrowersjami wywołanymi faktem organizacji mistrzostw świata przez Katar, czyli państwo, w którym regularnie łamane są prawa człowieka.