Aktualności 17 września 2022

Bartosz Zmarzlik mistrzem świata po raz trzeci!

Nie czekał do ostatniej rundy Grand Prix w Toruniu. Bartosz Zmarzlik dzisiaj zapewnił sobie tytuł mistrza świata. W szwedzkiej Malilli wygrał i zapewnił sobie trzecie złoto w karierze.

Wygrana na przypieczętowanie złota

Bartosz Zmarzlik w kapitalnym stylu odniósł zwycięstwo na szwedzkiej ziemi. Sobotni wieczór należał do niego i przegrał tylko dwa z siedmiu biegów. W pierwszej gonitwie pokonał go Maciej Janowski, a w trzeciej Martin Vaculik. W pozostałych, w tym w finale, był bezkonkurencyjny.

Już dzisiaj pisaliśmy, że Bartosz Zmarzlik może zapewnić sobie trzeci tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Tak się też stało. Polak po 21. biegu dnia mógł świętować, mimo że miał jeszcze do odjechania swój półfinałowy wyścig i finał. Wiedział jednak, że Duńczyk Leon Madsen nie może go wyprzedzić w turnieju. To oznacza, że przewaga nie stopnieje, a będzie tylko większa. Już wcześniej wychowanek Stali Gorzów miał 20 punktów nad Madsenem. Po dzisiejszym turnieju przewaga jeszcze wzrosła. W Toruniu Zmarzlik pojedzie jako nowy-stary mistrz.

Trzeci tytuł i wyrównanie rekordów legend

Polak zasiądzie na tronie po raz trzeci. Poprzednie tytuły zgarnął w 2019 i 2020 roku. Przed rokiem najlepszym zawodnikiem był Rosjanin Artiom Łaguta. Z wiadomych względów nie mógł jednak bronić tytułu w obecnym cyklu. Warto dodać, że Bartosz Zmarzlik dołączył tym samym do takich gwiazd żużla, jak Tai Woffinden, Nicki Pedersen, Ole Olsen czy Erik Gundersen, którzy także trzykrotnie sięgali po złoto w swojej karierze.