Aktualności 17 września 2022

Vinicius Junior opublikował komunikat w sprawie rasizmu. Brazylijczyk otrzymał mocne wsparcie

W Hiszpanii mocno zawrzało. Wszystko za sprawą gościa programu Chiringuito, który zaatakował Viniciusa Juniora, a konkretniej jego tańce, puentując swoją wypowiedź, by przestał małpować. Słowa Pedro Bravo odbiły się szerokim echem. Zareagował sam Vinicius Junior, który opublikował komunikat.

Vinicius zaatakowany

Czołowy agent – Pedro Bravo był gościem popularnego programu Chiringuito. W pewnym momencie Bravo wypowiedział się na temat zachowania Viniciusa Juniora na boisku, a konkretnej poruszył celebracje Brazylijczyka po zdobytych bramkach. Agent zarzucił zawodnikowi Realu Madryt, że ten nie szanuje swoich przeciwników i spuentował wypowiedź, by Vinicius przestał… małpować.

Słowa Pedro Bravo poruszyły piłkarski świat.

Komunikat Viniciusa

Specjalny komunikat opublikował Vinicius Junir, który powiedział: Dopóki kolor skóry jest ważniejszy od błysku w oczach, będzie wojna. Mam tę sentencję wytatuowaną na swoim ciele. Mam tę myśl na stałe w mojej głowie. I mam również podstawy w moim życiu, które przekształcają tę filozofię w rzeczywistość.

kliknij, by obejrzeć

Mówią, że szczęście przeszkadza. Szczęście czarnoskórego Brazylijczyka, który odnosi sukces w Europie. Moja wola zwycięstwa, uśmiech i błysk w oczach są znacznie większe. To tańce, które celebrują różnorodność kulturową świata. Zaakceptuj to. Uszanuj to albo wariuj. W każdym razie nie przestanę.

Wsparcie środowiska

Vincius Junior otrzymał spore wsparcie od środowiska. Specjalny komunikat opublikował Real Madryt, który potępił wszelkiego rodzaju rasistowskie oraz ksenofobiczne wyrażenia oraz okazał wsparcie swojemu zawodnikowi. Temat Brazylijczyka poruszyli m.in. Pele czy Ronaldo Nazario. Lista graczy, którzy wsparli Viniciusa jest spora i dotyczy przede wszystkim piłkarzy, którzy są lub byli związani z Realem Madryt czy Brazylią, choć ciepłe słowa wysyłają naturalnie również inni zawodnicy.

Sam Pedro Bravo postanowił opublikować post na Twitterze, w którym przeprosił Viniciusa oraz tłumaczył, że wykorzystał takie wyrażenie, by określić wykonywanie głupich rzeczy.