Aktualności 16 września 2022

Zarobki tenisistów oraz tenisistek w 2022 roku. Iga Świątek liderką zestawienia!

Kilka dni temu Iga Świątek wygrała US Open, sięgając tym samym po drugi wielkoszlemowy tytuł w tym sezonie oraz trzeci w karierze. Polka zalicza genialny rok. Potwierdzą to nie tylko same wyniki na korcie, ale również zarobki z wygranych turniejów. Jak się okazuje, Iga Świątek jest liderką zestawienia wśród wszystkich tenisistów. 

Wybitny sezon

Do tej pory Iga Świątek wygrała siedem turniejów w sezonie 2022. Najważniejsze z nich to oczywiście Roland Garros oraz US Open. Warto pamiętać, że liderka kobiecego rankingu triumfowała także na innych, ważnych imprezach. Mowa m.in. o turniejach w Indian Wells, Miami czy Rzymie. Pozostałe to zmagania w Doha oraz Stuttgarcie.

Zarówno w męskim, jak i kobiecym tenisie, żaden zawodnik czy zawodniczka nie zdominowali tego sezonu tak, jak zrobiła to Iga Świątek.

Liderka rankingu

Do końca roku pozostała niewiele kluczowych turniejów. Na ten moment Iga Świątek jest liderką zestawienia zarobków tenisistów oraz tenisistek w 2022 roku. Pod uwagę brane są oczywiście nagrody z samych zmagań na korcie. Czołowa piątka wygląda następująco:

1. Iga Świątek 9,24 mln dolarów

2. Carlos Alcaraz 7,36 mln dolarów

3. Rafael Nadal 6,69 mln dolarów

4. Ons Jabeur 4,75 mln dolarów

5. Casper Ruud 4,63 mln dolarów

W zestawieniu brakuje m.in. Novaka Djokovicia, triumfatora tegorocznego Wimbledonu, który zarobił 4,23 mln dolarów. Serb opuścił kilka imprez z powodu swojego statusu szczepienia. Warto również pamiętać, że tenis to jedna z niewielu dyscyplin, gdzie w najważniejszych turniejach, czyli zaliczanych do Wielkiego Szlema, nagrody za poszczególne miejsca są jednakowe zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.