Aktualności 15 września 2022

Nikłe szanse na występ Igi Świątek w Billie Jean King Cup?!

Iga Świątek ma za sobą wielki sukces w postaci zwycięstwa w US Open. To czwarty i jednocześnie ostatni wielkoszlemowy turniej w tym roku. Oznacza to, że do końca sezonu pozostaje niewiele ważnych imprez, a najbardziej prestiżową jest WTA Finals. Termin rozgrywania tego turnieju oraz początek finałowych zmagań w Billie Jean King Cup sprawiają, że Świątek może nie wziąć udział w imprezie reprezentacyjnej. 

Na przeszkodzie terminarz

W najbliższych tygodniach najlepsze tenisistki na świecie mogą przygotowywać się przede wszystkim do WTA Finals, które rozpocznie się 31 października i potrwa do 7 listopada. Udział w tym turnieju planuje oczywiście Iga Świątek – liderka rankingu, która będzie faworytką do wygrania “zmagań mistrzyń”.

Termin rozgrywania WTA Finals oraz data startu finałowego turnieju Billie Jean King Cup sprawiają, że Iga Świątek może opuścić mecze reprezentacyjne. Nasza kadra rozpocznie zmagania w Glasgow 9 listopada, czyli dwa dni po zakończeniu turnieju WTA Finals. Biorąc również pod uwagę lokalizację rywalizacji najlepszych tenisistek, czyli Teksas, logistycznie dopięcie udziału Igi Świątek w dwóch wspominanych imprezach będzie bardzo trudne.

Decyzja jeszcze nie zapadła

O zaistniałej sytuacji wypowiedział się ojciec liderki rankingu – Tomasz Świątek, który oznajmił w rozmowie z Radiem ZET, że decyzję podejmują Tomek Wiktorowski oraz sama Iga: Tymi tematami dowodzi Tomek Wiktorowski, to oni z Igą podejmą decyzję, co zrobią. Powiem uczciwie, że to niekorzystny układ, bo jeden dzień na przeskok do Europy. Jako rodzic widzę to trochę marnie.