Aktualności 13 września 2022

Wyniki oglądalności finału US Open z udziałem Igi Świątek!

W sobotni wieczór Iga Świątek sięgnęła po swój trzeci wielkoszlemowy tytuł w karierze, a drugi w tym sezonie. Polka wygrała decydujące starcie z Ons Jabeur. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem w naszym kraju. Według raportu Wirtualnemedia.pl, mecz oglądało 2,65 mln widzów.

Iga Świątek wygrała US Open

Świetny sezon rozgrywa Iga Świątek. Polka zanotowała serię zwycięstw, triumfując m.in. w Doha czy Rzymie, a przede wszystkim wygrywając Roland Garros. Po chwilowym słabszym okresie, który przypadał na Wimbledon oraz turnieje poprzedzające US Open, Iga Świątek wróciła do swojej topowej formy i wygrała wielkoszlemowy turniej rozgrywany w Nowym Jorku.

Wyniki oglądalności finału US Open

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Wirtualnemedia.pl, mecz Igi Świątek z Ons Jabeur oglądało 2,65 mln widzów, co przekłada się na 28,5% udziału w rynku wśród wszystkich widzów. Polscy kibice mogli śledzić rywalizację w TVN oraz Eurosporcie.

W kontekście tej pierwszej stacji mowa o średniej wynoszącej 1,6 mln widzów, co przekłada się na 17,2% udziału. Z kolei na kanale Eurosport 1 oglądało 1,05 mln widzów, czyli 11,3% udziału w rynku.