Aktualności 13 września 2022

Reprezentacja Ekwadoru nie zagra na mistrzostwach świata?

Wielkimi krokami zbliża się mundial w Katarze. Udział w tej wielkiej imprezie zagwarantowała sobie reprezentacja Ekwadoru. Niewykluczone, że na najbliższych mistrzostwach świata ostatecznie nie zobaczymy tej kadry. Wszystko za sprawą sfałszowanych dokumentów jednego z graczy z Ekwadoru. 

Ekwador zostanie wykluczony?

O co dokładnie chodzi? Sprawa dotyczy Byrona Castillo. To prawy defensor występujący na co dzień w meksykańskiej ekipie Leon. Już jakiś czas temu Chile zgłosiło sprawę Castillo oskarżając Ekwador o sfałszowanie dokumentów. Dotarto do informacji, według których Byron Castillo sfałszował swoją tożsamość.

Po pierwsze, Byron Castillo ma mieć 26 lat, a nie jak podaje 23 lata. Po drugie i ważniejsze, prawy defensor jest Kolumbijczykiem i sfałszował dokumenty, by zostać Ekwadorczykiem. Do konkretnych dowodów dotarł Matt Hughes z “Daily Mail”, który przedstawił nagranie z 2018 roku, na którym Castillo przyznaje się do wykorzystywania sfałszowanych dokumentów.

Decyzja w tym tygodniu

Skargę w tej sprawie złożyło Chile już podczas pierwszych oskarżeń, ale FIFA ostatecznie nie podjęła żadnych kroków. Chilijczycy dotarli jednak do nowych dowód, a sprawę rozpatruje Komisja Odwoławcza, która wyda orzeczenie w najbliższy czwartek.

Jak ewentualne wykluczenie Ekwadoru wpłynie na uczestników mistrzostw świata w Katarze? Możliwość gry na mundialu otrzyma najprawdopodobniej Chile.