Aktualności 9 września 2022

Graham Potter w Chelsea. Będzie jednym z najlepiej opłacanych trenerów na świecie!

Chelsea zdecydowała się na zmianę trenera. Londyński klub opuścił Thomas Tuchel, a jego miejsce zajął Graham Potter. Cały proces związany ze zwolnieniem niemieckiego szkoleniowca oraz zatrudnieniem byłego już podopiecznego Brighton kosztował Chelsea ogromne pieniądze. Sam Potter będzie jednym z najlepiej opłacanych trenerów na świecie. 

Chelsea zmienia trenera

Początek sezonu w wykonaniu Chelsea pozostawiał wiele do życzenia. Zespół ze Stamford Bridge zrealizował ogromne transfery, wydając na wzmocnienia prawie 300 milionów euro. Tymczasem londyński klub zanotował już wpadki z Leeds, Southampton oraz Dinamo Zagrzeb, przegrywając wszystkie trzy wymienione mecze.

Po wtorkowym spotkaniu w Lidze Mistrzów, właściciele Chelsea podjęli decyzję o zwolnieniu Thomasa Tuchela. Ruch “The Blues” wzbudził ogromne zaskoczenie w środowisku piłkarskim, gdyż w momencie zmiany właściciela, mówiono o długofalowym projekcie, za który miał odpowiadać właśnie Thomas Tuchel.

Ogromne pieniądze

Zmiana trenera kosztowała Chelsea ogromne pieniądze. Po pierwsze, Thomas Tuchel otrzymał odszkodowanie na poziomie około 15 milionów funtów. Po drugie, “The Blues” musieli wpłacić klauzulę za Graham Pottera oraz jego sztab szkoleniowy. Jak twierdzi m.in. Simon Stone z BBC, mowa o kwocie 21 milionów funtów.

Po trzecie, Chelsea zdecydowała się zaoferować Potterowi wieloletni kontrakt z zaskakująco dużymi zarobkami. Według informacji Matta Lawa z “The Telegraph”, Graham Potter zarobi 60 milionów funtów przez pięć lat pracy na Stamford Bridge. Oznacza to, iż angielski szkoleniowiec otrzymuje rocznie 12 milionów funtów.

Jest to jedna z najlepszych pensji nie tylko w Premier League, ale i na świecie. Niekwestionowanym liderem w klasyfikacji najlepiej zarabiających trenerów piłkarskich jest Diego Simeone. Sam Potter łapie się w czołowej piątce. Biorąc pod uwagę fakt, że Anglik nie ma w CV jeszcze żadnego pucharu, zarobki zaoferowane przez Chelsea są olbrzymie.