Aktualności 7 września 2022

Padł nowy rekord transferowy w kobiecej piłce!

Całkiem niedawno zakończyło się okno transferowe w męskim futbolu. Co prawda nie byliśmy świadkami rekordowej transakcji, ale kilka klubów zdecydowało się na duże wzmocnienia. Dla przykładu, Manchester United zapłacił za Antony'ego prawie 100 milionów euro. Padł natomiast rekord transferowy w kobiecej piłce. Kwota transakcji jest zdecydowanie mniejsza.

Keira Walsh bohaterką rekordowego transferu

W środę FC Barcelona Femeni poinformowała o nowym transferze. Zawodniczką hiszpańskiego zespołu została Keira Walsh, która w ostatnim czasie występowała w Manchesterze City. Jak twierdzi “The Athletic”, drużyna z Półwyspu Iberyjskiego zapłaci około 400 tysięcy funtów.

To rekord, jeśli weźmiemy pod uwagę kobiecy futbol. Wcześniej największym transferem była przeprowadzka Pernille Harder z Wolfsburga do Chelsea za 250 tysięcy funtów.

Prawdziwa przepaść

Trudno nawet porównywać kwoty wydawane na piłkarzy w męskim futbolu z pieniędzy przeznaczanymi na wzmocnienia w kobiecej piłce. Barcelona przeznaczyła 400 tysięcy funtów na transfer Walsh. To tygodniowa pensja czołowego piłkarza w Europie.