Aktualności 6 września 2022

Media ujawniły szczegóły kontraktu Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski podpisał kontrakt z Barceloną do końca czerwca 2026 roku. Szczegóły umowy reprezentanta Polski ujawniono w programie "Que T'hi Jugues" na antenie katalońskiego radia Cadena Ser. 

Szczegóły kontraktu Roberta Lewandowskiego

Według informacji, jakie padły w programie “Que T’hi Jugues”, Robert Lewandowski otrzyma w sezonie 2022/2023 wynagrodzenie rzędu 10 milionów euro netto. W kolejnej kampanii reprezentant Polski może liczyć na pensję w wysokości 13 milionów euro. Co ciekawe, Lewandowski ma otrzymać dużą podwyżkę w rozgrywkach 2024/2025, dzięki czemu zarobi aż 16 milionów euro. W sezonie 2025/2026 Lewandowski ma zainkasować 3 milionów euro.

Można przypuszczać, że niższa pensja w tym sezonie oraz wzrost zarobków w przyszłych kampaniach to pokłosie aktualnej sytuacji finansowej Barcelony, która zmaga się z pewnymi problemami dotyczącymi wynagrodzeń dla zawodników.

Dodatkowe zapisy

Jak twierdzą dziennikarze “Que T’hi Jugues”, umowa Robert Lewandowskiego zawiera pewne dodatkowe zapisy. Jeden z nich mówi, iż w przypadku, gdy reprezentant Polski rozegra mniej niż 55% meczów w sezonie 2024/2025, klub może rozwiązać umowę z zawodnikiem. Ponadto Robert Lewandowski może liczyć na dodatkowe bonusy za sukcesy. Są to kwoty od 0,3 miliona euro do miliona euro.