Aktualności 11 sierpnia 2022

Pogoń Szczecin z karą od UEFA

W ramach rewanżowego meczu drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy, Pogoń Szczecin rywalizowała na wyjeździe z Brondby. W trakcie tego meczu doszło do niedopuszczalnego zachowania ze strony kibiców polskiej ekipy. Ostatecznie Pogoń Szczecin otrzymała karę od UEFA.

Zamieszanie na meczu Brondby – Pogoń Szczecin

Podczas rywalizacji Brondby – Pogoń Szczecin, która miała miejsce 28 lipca 2022 roku, na trybunach doszło do zamieszek z udziałem kibiców polskiego klubu. UEFA zbadała sprawę i podjęła decyzję o ukaraniu ekipy “Portowców”.

Kara dla polskiego klubu

Zespół z PKO BP Ekstraklasy musi zapłacić 20 tysięcy euro oraz pokryć koszty naprawy szkód, do jakich doszło na obiekcie drużyny z Danii. Na tym nie koniec. Dodatkowo Pogoń Szczecin otrzymała zakaz sprzedaży biletów na trzy najbliższe wyjazdowe spotkania klubu w europejskich rozgrywkach. W związku z tym, iż Pogoń odpadła z eliminacji, kara zostanie wyegzekwowana w przyszłości.

Ponadto rzecznik prasowy PZPN – Jakub Kwiatkowski poinformował na Twitterze, że Pogoń otrzymała także 77,5 tys. euro kary za pierwszy mecz u siebie.