Aktualności 10 sierpnia 2022

Wilfredo Leon nie zagra na mistrzostwach świata!

Potwierdził się najgorszy scenariusz. Wilfredo Leon nie zagra na mistrzostwach świata w siatkówce. Informację potwierdził już Polski Związek Piłki Siatkowej. 

Wyścig z czasem

W ostatnich tygodniach Wilfredo Leon toczył prawdziwy wyścig z czasem. Reprezentant Polski przeszedł w czerwcu operację i liczył na to, że zdoła wrócić do kadry na mistrzostwa świata, które rozpoczną się już pod koniec sierpnia, a jednym z dwóch organizatorów tej imprezy jest Polska.

Wilfredo Leon nie zagra na mistrzostwach świata

W środę Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował komunikat, w którym poinformował, że Wilfredo Leon nie zagra na mistrzostwach świata: Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o decyzjach dotyczących udziału Wilfredo Leona w tegorocznych mistrzostwach świata. Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem. W związku z tym Wilfredo Leon nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, których Polska jest współgospodarzem.

Polska rozegra pierwszy mecz 26 sierpnia, a rywalem “Biało-Czerwonych” będzie Bułgaria.