Aktualności 3 sierpnia 2022

Olbrzymi chaos w zespole Alpine F1. Kierowca zdementował komunikat

Z zespołem BWT Alpine F1 po tym sezonie żegna się Fernando Alonso, który w przyszłym roku będzie jeździć w Aston Martin F1. W związku z tym, Alpine podjął decyzję, iż rolę kierowcy otrzyma Oscar Piastri, który do tej pory był rezerwowym tego zespołu. Jak się okazuje, ta decyzja została podjęta bez wiedzy kierowcy. Co więcej, Oscar Piastri oznajmił, że odchodzi z Alpine F1. 

Fernando Alonso w Aston Martin F1

Wszystko zaczęło się od Fernando Alonso. Dwukrotny mistrz świata w przyszłym roku będzie jeździć w Aston Martin F1. Sama decyzja wzbudziła spore zaskoczenie, gdyż wydawało się, że Hiszpan przedłuży swój kontrakt z Alpine. Co więcej, szef ekipy z Enstone zdradził, że dowiedział się o całej sprawie dopiero przy oficjalnym komunikacie Aston Martina.

Zamieszanie w Alpine

W związku z odejściem Fernando Alonso, Alpine podjął decyzję, iż kierowcą zespołu w sezonie 2023 u boku Estebana Ocona będzie Oscar Piastri. Chwilę po komunikacie Alpine, australijski kierowca postanowił skomentować informację za pomocą mediów społecznościowych – Alpine F1 bez mojej zgody opublikowało komunikat prasowy o tym, że będę jeździł w tym zespole w przyszłym roku. To nie jest prawda. Nie podpisałem kontraktu z Alpine na 2023 roku. Co więcej, nie będę reprezentować tego zespołu w przyszłym roku.

Chaos, jaki zapanował w Alpine wzbudził zainteresowanie całego środowiska F1. Całą sprawę subtelnie komentowały inne zespoły, publikując wymowne treści.