Aktualności 1 sierpnia 2022

Legia Training Center bazą treningową FC Szachtara

FC Szachtar, który zakończył dramatycznie przerwane rozpoczęciem wojny rozgrywki ligi ukraińskiej na pierwszym miejscu, będzie korzystał z Legia Training Center od sierpnia do listopada 2022 roku. Drużyna i sztab zespołu z Doniecka będą przygotować się do meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA rozgrywanych na stadionie Legii, a także do spotkań ukraińskiej Premier Liha.

Legia Training Center zapewnia najwyższej jakości infrastrukturę treningową. Ośrodek został wyróżniony tytułem “Najlepszy obiekt sportowy 2021 roku” w prestiżowym rankingu Stowarzyszenia Sport Biznes Polska. LTC zlokalizowane jest 20 minut jazdy od Międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie i 30 minut od centrum Warszawy, w tym Stadionu Legii, na którym FC Szachtar będzie rozgrywał swoje domowe mecze w UEFA Champions League.

Legia Training Center będzie również miejscem, gdzie młodzieżowa drużyna FC Szachtara rozegra swoje mecze w ramach UEFA Youth League. FC Szachtar U-19 korzystał już z boisk na terenie kompleksu podczas turnieju Al-Abtal Cup w 2021 roku.

– Legia Training Center to ceniony w Europie obiekt treningowy i badawczo-rozwojowy. Od jego otwarcia latem 2020 roku, przeprowadzono tu tysiące jednostek treningów, setki krajowych i międzynarodowych meczów młodzieżowych i seniorskich, a także inne, ważne wydarzenia, konferencje i eventy. Jesteśmy domem dla pierwszej drużyny Legii i zespołów Akademii, a teraz będziemy przez kilka miesięcy gościć  FC Szachtara, który w tak trudnym dla tego klubu i całej Ukrainy czasie wybrał optymalną  dla siebie lokalizację. To także efekt naszej szerszej współpracy i konsekwentnego wspierania Ukrainy  – mówi członek zarządu  Legia Training Center Wojciech Rokicki.

– Na terenie Legia Training Center jest wszystko, czego potrzebujemy do przygotowań. Do naszego wyłącznego użytku będzie jedno boisko treningowe z nawierzchnią naturalną. Do dyspozycji będziemy mieć także halę sportową oraz siłownię o dużej powierzchni. Jest tu również wszystko, co potrzebne do regeneracji piłkarzy: basen, jacuzzi i sauny. Będziemy mogli korzystać z przestronnego biura i sali konferencyjnej, a nasz szef kuchni będzie pracował w najbardziej profesjonalnych warunkach.

 Infrastruktura LTC zapewni Szachtarowi możliwość prowadzenia procesu treningowego na najwyższym poziomie, a dogodna lokalizacja względem stadionu i lotniska zmniejszy czas poświęcony na logistykę. Chcemy podziękować władzom Legia Training Center za gościnność i udzieloną pomoc – mówi Dyrektor Działu Zarządzania Sportem FC Szachtara Vitalii Khlyvniuk.

Legia Training Center jest zlokalizowane w jednej z najbardziej rozwijających się gmin w Polsce, Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą, zostało oddane do użytku w 2020 roku i jest oceniane jako jeden z najlepszych obiektów w tej części Europy. Składa się z 9 boisk piłkarskich (7 naturalnych i 2 sztucznych), a także z budynku o powierzchni 9000 m², w skład którego wchodzą m.in. kryta hala sportowa, prawie 400 m2  siłowni, gabinety odnowy biologicznej, medyczne, centrum badawczo-rozwojowe oraz inna infrastruktura najwyższej  jakości.

Źródło: informacja prasowa