Aktualności 1 sierpnia 2022

Fenomenalna frekwencja na finale Euro kobiet. Padł rekord!

W niedzielny wieczór poznaliśmy triumfatorki mistrzostw Europy 2022 w piłce nożnej kobiet. Ze zwycięstwa cieszyły się reprezentantki Anglii, które pokonały w decydującym starciu Niemki 2:1, a zwyciężczynie musiała wyłonić dogrywka. Na Stadionie Wembley, gdzie rozegrano ten mecz, kibice dopisali. Wystarczy powiedzieć, że padł rekord frekwencji. 

Reprezentantki Anglii wygrały Euro

Tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet odbywały się w Anglii. Nic więc dziwnego, że jednymi z głównych faworytek do końcowego sukcesu były reprezentantki Anglii, które zmierzyły się w decydującym starciu z Niemkami, czyli z ośmiokrotnymi triumfatorkami tej imprezy.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem piłkarek z Anglii, które zwyciężyły po dogrywce 2:1. Decydującego gola w dodatkowym czasie gry strzeliła Chloe Kelly, na co dzień piłkarka Manchesteru City.

Fenomenalna frekwencja

Finałowe starcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na Stadionie Wembley zgromadziło się 87,192 osób co jest rekordową frekwencją spośród wszystkich mistrzostw Europy w piłce nożnej. Zarówno w kobiecym, jak i męskim futbolu.