Aktualności 29 lipca 2022

Poważne problemy sponsora Interu. Włoski klub usunął logo firmy

Od sezonu 2022/2023 Inter ma nowego sponsora głównego. Jest nią firma DigitalBits zajmująca się kryptowalutami. Według informacji dziennika Sole24Ore, DigitalBits ma problemy z wypłacalnością, efektem czego Inter nie otrzymał pierwszych pieniędzy wynikających z umowy.

Zmiana sponsora

Przez wiele lat Inter związany był z firmą Pirelli. Po sezonie 2020/2021, włoskiego producenta opon zastąpiło Socios.com. Współpraca obowiązywała na kampanię 2021/2022, a na początku tego roku Inter osiągnął porozumienie z firmą DigitalBits w sprawie trzyletniej umowy, na mocy której mediolański klub miał otrzymać 85 milionów euro plus bonusy wynikające z sukcesów sportowych.

Problemy DigitalBits

Jak informuje dziennik ekonomiczny Sole24Ore, kryptowaluta DigitalBits zanotowała wyraźne spadki, więc zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. W związku z zaistniałą sytuacją, DigitalBits nadal nie wywiązało się z pewnych zapisów, które widnieją w umowie.

Inter zareagował na kłopoty DigitalBits i usunął informacje o tym sponsorze z oficjalnej strony klubu. Już w sobotę zespół z Serie A zmierzy się w towarzyskim starciu z Lyonem. Najprawdopodobniej Inter nie wystąpi w koszulkach z logiem tego sponsora.

tagi:inter