Aktualności 28 lipca 2022

Libero reprezentacji Finlandii zawieszony za negocjacje z Dinamem Moskwa

Libero reprezentacji Finlandii w siatkówce, Lauri Kerminen, został zawieszony przez tamtejszą federację. Ma to związek z negocjacjami, które zawodnik prowadził z Dinamem Moskwa.

Kerminen zawieszony

Reprezentacja Finlandii w siatkówce przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do EuroVolley 2023. Jak poinformowała fińska federacja siatkówki, w kadrze zabraknie Lauriego Kerminena. Libero w ostatnim czasie negocjował nowy kontrakt z Dinamem Moskwa.

Siatkarz występuje w Rosji od 2015 roku. Wówczas pierwszym jego klubem był Kuzbass Kemerowo, a od 2020 roku Kerminen przeniósł się do Dinama Moskwa. Ostatnio zawodnik potwierdził, że chciałby przedłużyć umowę z tym klubem, a negocjacje w tej sprawie trwają.

Na tę sytuację zareagować postanowiła fińska federacja siatkówki, która wydała oświadczenie dotyczące 29-latka. Libero został zawieszony, opuścił już zgrupowanie reprezentacji, a do zespołu dołączył już jego następca – Niklas Breilin.

Przypomnijmy, że w związku z agresją na Ukrainę, Rosja została wykluczona ze wszystkich rozgrywek CEV oraz FIVB.

Start kwalifikacji do EuroVolley 2023 już niebawem

Reprezentacja Finlandii nie zdołała awansować na Mistrzostwa Świata 2022, które odbędą się w Polsce oraz Słowenii. Już w sierpniu Suomi będą musieli rozgrywać turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Europy – tam zmierzą się z Łotwą oraz Austrią.

Reprezentacja Polski ma już zagwarantowany udział w EuroVolley’u i nie będzie musiała startować w kwalifikacjach.