Aktualności 25 lipca 2022

Bartosz Kurek wziął udział w akcji “Equal Jersey”

Reprezentacja Polski w siatkówce zakończyła zmagania Ligi Narodów na trzecim miejscu. Spotkanie o brąz w innej, czarno-biało-żółtej koszulce rozpoczął Bartosz Kurek.

Akcja “Equal Jersey”

Rozpoczęcie meczu w takim stroju to specjalna akcja Światowej Federacji Siatkówki o nazwie “Equal Jersey”. Jej celem było zwrócenie uwagi na nierówność w sporcie i walka o równouprawnienie płci.

W ramach tej akcji, do dwunastego punktu pierwszego seta w specjalnej koszulce wystąpili kapitanowie obu reprezentacji, Bartosz Kurek oraz Simone Giannelli. Do tego samego wydarzenia doszło przy okazji finałowego starcia Francja – Stany Zjednoczone. Wówczas stroje związane z tą akcją założyli Jenia Grebennikov i Micah Christenson.

– Przy okazji kampanii “Equal Jersey” chcialibyśmy pokazać, że siatkówka jest uniwersalna. Ta dyscyplina łączy ludzi, a zawodnicy i kibice wiernie wspierają wszystkich, broniąc równości i różnorodności – podkreśla federacja FIVB.

Reprezentacja Polski z brązowym medalem

Tegoroczne zmagania w Lidze Narodów reprezentacja Polski zakończyła na trzecim miejscu. W spotkaniu o brąz biało-czerwoni pokonali gospodarza turnieju finałowego, Włochów 3:0. Jest to pierwszy medal nasze reprezentacji pod wodzą nowego trenera, Nikoli Grbicia. Najważniejszym wyzwaniem przed polskimi siatkarzami w tym roku będą jednak Mistrzostwa Świata – ich start już za miesiąc.