Aktualności 15 lipca 2022

Canal+ z sublicencją na Premier League! Współpraca z Viaplay

Wydawało się, że sezon 2022/2023 będzie pierwszym, w którym nie obejrzymy Premier League na antenach Canal+. Tymczasem dzisiaj już wiemy, że dwa spotkania z każdej kolejki pozostaną u dotychczasowego nadawcy!

To efekt współpracy pomiędzy Canal+ oraz platformą Viaplay. Przypomnijmy, że ci drudzy przez najbliższych kilka lat mieli być wyłącznym nadawcą Premier League w Polsce. W ostatnim czasie zresztą udało im się ściągnąć wielu dziennikarzy i komentatorów kojarzonych dotychczas z Canal+. – Wraz z rozpoczęciem najbliższego sezonu Premier League dwa czołowe mecze każdej kolejki będzie można nadal oglądać na żywo na kanałach CANAL+ – czytamy w oświadczeniu stacji.

Początek sezonu Premier League już w pierwszy weekend sierpnia. Wtedy także zacznie obowiązywać wspomniana sublicencja. Warto dodać, że umowa będzie trwać przez najbliższe trzy sezony, do zakończenia rozgrywek 2024/2025. Przypomnijmy jednocześnie, że Viaplay wykupiła prawa do pokazywania ligi angielskiej do końca rozgrywek 2027/2028.

Większa współpraca

To nie jedyny efekt zawartego porozumienia pomiędzy stronami. Na jego mocy Viaplay zyska możliwość pokazywania dwóch meczów żużlowej I ligi, również na zasadzie sublicencji. Ponadto abonenci satelitarnego Canal+ dostaną w ramach dotychczasowych warunków umowy, dostęp do platformy Viaplay.

Viaplay Group oraz CANAL+ Polska uzgodniły również warunki partnerstwa obejmującego dystrybucję w modelu direct-to-home (DTH), które umożliwi abonentom platformy satelitarnej CANAL+ Polska posiadającym pakiet kanałów CANAL+ dostęp do serwisu streamingowego Viaplay – czytamy.