Aktualności 13 lipca 2022

Arena Lublin ugości europejskie puchary. Zoria Ługańsk zmienia obiekt na Ligę Konferencji

Miała być Łódź, a będzie Lublin. Zoria Ługańsk w ostatniej chwili zmienia stadion, na którym będzie grać w Lidze Konferencji. Ukraiński klub przystąpi do rywalizacji od trzeciej rundy.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy przedstawiciel ukraińskiej Premier Lihi wystąpi w roli gospodarza. III runda eliminacji do Ligi Konferencji odbędzie się 4 i 11 sierpnia. Jej losowanie już w najbliższy poniedziałek. Wtedy Zoria pozna przeciwnika. Arena Lublin będzie gospodarzem jednego ze spotkań w tej rundzie, a także kolejnych, jeśli Zoria awansuje dalej.

Warto dodać, że pierwotnie Zoria Ługańsk planowała grać w Łodzi na obiekcie ŁKS-u. Tam m.in. swoje domowe mecze rozegra w najbliższym czasie Dynamo Kijów. Najbliższy już 20 lipca w ramach II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, gdy rywalem będzie Fenerbahce.

Potencjalny konflikt interesów?

Warto przypomnieć, że jeśli rewanż Ukraińcy zagrają w roli gospodarza, wówczas powstanie konflikt terminów. Zgodnie z terminarzem II ligi, dzień wcześniej, tj. 10 sierpnia, domowy mecz zagra Motor Lublin, który podejmuje wtedy KKS Kalisz. W tym przypadku może zatem obowiązywać obostrzenie wedle, którego Zoria będzie mogła zagrać mecz domowy w pierwszym proponowanym terminie, czyli 4 sierpnia.