Aktualności 12 lipca 2022

Liga Ukraińska wznowi rozgrywki w sierpniu

Władze państwa oraz Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję o tym, że ukraińska liga piłkarska wróci do gry. Start rozgrywek w sezonie 2022/23 przewidziano w sierpniu.

Powrót ligi ukraińskiej

Przypomnijmy, że w lutym piłkarze ukraińskich klubów przygotowali się do wznowienia rozgrywek, ale te ostatecznie do doszły do skutku z uwagi na rosyjską agresję. Sezon 2021/22 na Ukrainie nie został wznowiony, a za klasyfikację końcową uznano tabelę z momentu przerwy w rozgrywkach.

Jak się okazuje, teraz postanowiono, że rozgrywki ligi ukraińskiej zostaną wznowione wraz z sezonem 2022/23. Pierwszą kolejkę zaplanowano pod koniec sierpnia.

– Uzgodniliśmy, że wspólnie z Ukraińskim Związkiem Piłki Nożnej, Ministerstwem Obrony, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Gospodarki, Policją Narodową, Państwowym Pogotowiem Ratunkowym wznowimy mecze. Chcemy wypracować procedurę organizowania i przeprowadzania zawodów. Dla nas to bardzo ważne jest, aby przywrócić Ukrainie wielką piłkę nożną, podobnie jak inne rozgrywki mistrzowskie – powiedział minister sportu na Ukrainie.

Mecze w czterech miastach

Co ważne, mecze mają być rozgrywane tylko w czterech miastach. Będą nimi Kijów, Lwów, Użhorod oraz Tarnopol. Każdemu ze spotkań będą towarzyszyć puste trybuny oraz ochrona w postaci wojska. Przygotowane będą także specjalne schrony.

Przypomnijmy, że oprócz tego ukraińskie kluby przystąpią do gry w europejskich pucharach, lecz tych meczów nie będą rozgrywać u siebie. Już 20 lipca Dynamo Kijów zagra z Fenerbahce, a potyczka odbędzie się w Łodzi.