Aktualności 11 lipca 2022

Zmieniony format turnieju finałowego VNL. Reprezentacja Polski zagra z Iranem

Reprezentacja Polski w siatkówce pewnie awansowała do turnieju finałowego Ligi Narodów. Format Finals VNL w tym roku został znacząco zmieniony - pierwsza porażka oznacza dla danej drużyny powrót do domu.

Pewny awans reprezentacji Polski

Biało-czerwoni podczas trzech turniejów kwalifikacyjnych w Lidze Narodów zgromadzili dziesięć zwycięstw. Jedynymi porażkami okazały się starcia z Włochami (1:3) oraz Iranem (2:3). Ostatecznie Polacy w tabeli klasyfikacji generalnej uplasowali się na drugiej pozycji dając wyprzedzić się tylko Italii, która będzie gospodarzem finałów VNL.

Nowy format finałów Ligi Narodów

Jak do tej pory w turnieju finałowy Volleybal Nations League obowiązywał podział na grupy, a następnie rozrywano półfinały oraz mecze o medale. W tym roku zmieniono jednak ten format i osiem drużyn zostało rozbitych na cztery pary ćwierćfinałowe. Tym samym postanowiono, że wszystko rozstrzygnie się poprzez system pucharowy.

Reprezentacja Polski, która zajęła drugie miejsce zmierzy się z Iranem. Jeżeli biało-czerwoni pokonają tego rywala, to w półfinale zagrają przeciwko Brazylii lub USA. Turniej finałowy VNL 2022 odbędzie się w dniach 20 – 25 lipca w Bolonii.