Aktualności 28 czerwca 2022

Wyraźny awans Mateusza Gamrota w rankingu UFC

Mateusz Gamrot przebojem wszedł do UFC. Co prawda Polak przegrał swoją debiutancką walkę w prestiżowej organizacji, ale od tego momentu zanotował cztery zwycięstwa. W najnowszym rankingu kategorii lekkiej UFC, Gamrot zanotował wyraźny awans z 12. na 8. miejsce. Polak wyprzedził legendę MMA - Conora McGregora.

Kolejne zwycięstwo Mateusza Gamrota

W walce wieczoru UFC Vegas 57, Mateusz Gamrot wygrał z Armanem Tsarukyanem po bardzo dobrym pojedynku, o którym zadecydowali sędziowie. Tym samym Polak zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu w UFC, przybliżając się do starcia z zawodnikiem z samej czołówki kategorii lekkiej UFC.

Awans Mateusza Gamrota w rankingu

UFC zaktualizowało swoje rankingi, w tym oczywiście kategorii lekkiej. Spory awans, bo z dwunastej na ósmą lokatę zanotował Mateusz Gamrot. Polak wyprzedził m.in. legendę UFC – Conora McGregora, który od roku nie stoczył pojedynku po ostatniej porażce.

Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach Mateusz Gamrot stoczy bardzo ważny pojedynek. Polak otwarcie zadeklarował chęć walki z Justinem Gaethje, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w rankingu.