Aktualności 23 czerwca 2022

Wieczysta Kraków sprawdzi kluby z LaLiga i Serie A

Lada moment powalczą o awans do III ligi, a za kilka tygodni czeka ich starcie z klubami z najlepszych europejskich lig. Wieczysta Kraków zagra podczas austriackiego zgrupowania z Realem Mallorca czy Genoą!

Wieczysta Kraków po raz kolejny zadziwia swoim rozmachem. Klub z Małopolski za kilka dni rozegra najważniejsze dwa mecze tego sezonu. Ekipę Sławomira Peszki czeka barażowe spotkanie o III ligę. W sezonie zasadniczym bez kłopotów wygrali swoją grupę IV ligi, ale z podobnym dorobkiem – ponad 90pkt – zrobiła w drugiej grupie Bruk-Bet Termalica II Nieciecza. To zwiastuje niezwykle ciekawy dwumecz o poziom centralny.

Klub Wojciecha Kwietnia już jednak planuje przygotowania do kolejnego sezonu. Wieczysta Kraków pojedzie na zgrupowanie do Austrii. Zagraniczny obóz to już nie pierwszyzna w ich przypadku, ale także nie koniec ekstrawagancji. Tym razem udało się zakontraktować rywali z najwyższej półki. Mowa o Realu Mallorca z LaLiga oraz Genoi z Serie A. Trzecim przeciwnikiem będzie Dynamo Czeskie Budziejowice. Co ciekawe jest okazja na to, by zagrać jeszcze z… uczestnikiem mundialu. W planach bowiem jest jeszcze zakontraktowanie reprezentacji Kataru!