Aktualności 23 czerwca 2022

City Football Group planuje kupić kolejny klub?!

City Football Group posiada szereg klubów. Najważniejszym zespołem w katalogu jest bez wątpienia Manchester City. Niewykluczone, że w najbliższym czasie lista zespołów poszerzy się o włoską drużynę. Mowa o Palermo. 

Imperium City Football Group

Projekt City Football Group wygląda imponująco. Spółka, której większościowym właścicielem jest Abu Dhabi United Group, ma w swoich rękach Manchester City, Melbourne City, Montevideo City Torque, Troyes AC czy Lommel S.K. Dodatkowo posiada większościowe udziały w New York City FC oraz Mumbai City FC, a także udziały w Girona FC, Sichuan Jiuniu FC oraz Yokohama Marinos.

Jak widać, na tej liście brakuje włoskiego klubu. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

Palermo trafi w ręce City Football Group?

Jak informuje bowiem “The Athletic”, właściciele City Group są bliscy kupna włoskiej ekipy – Palermo. To zespół z Serie B, który w trakcie ubiegłego sezonu wywalczył sobie awans do wspominanego poziomu rozgrywkowego za sprawą wygranych play-offów. Palermo rozgrywa swoje mecze na Stadio Renzo Barbera, które może pomieścić nieco ponad 36 tysięcy kibiców.