Aktualności 22 czerwca 2022

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział budowę 1000 hal sportowych w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się dzisiaj z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem w Radzynie. Podczas konferencji prasowej ogłosili wielki program budowy hal sportowych. Ma ich powstać nawet 1000 w całym kraju!

Według słów szefa rządu program ma rozpocząć się lada moment. Już w tym roku celem jest wybudowanie kilkudziesięciu hal na terenie kraju. – W przyszłym roku nasz plan, to wybudowanie 500 takich hal, w kolejnym roku – kolejne 500 – powiedział Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział, że chodzi o hale wielofunkcyjne, w których będzie można uprawiać różne dyscypliny sportu – koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną czy tenis.

To hale, które będą postawione w gminach miejsko-wiejskich i wiejskich. Zwłaszcza tam, gdzie dzisiaj nie ma jeszcze porządnej hali sportowej – powiedział premier. Dodatkowo Mateusz Morawiecki dodał, że celem będzie odciągnięcie młodych ludzi sprzed telewizorów i komputerów. Głównie chodzi o poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego, poprzez uprawianie sportu.

Warto dodać, że chodzi o halę o “lekkiej konstrukcji”. W zamyśle będą to obiekty znacznie tańsze oraz szybsze w budowie. To ma pozwolić na szybki rozwój programu, zgodnie ze słowami premiera.