Aktualności 20 czerwca 2022

PZPN wydał komunikat dotyczący Macieja Rybusa

Pozostanie Macieja Rybusa w Rosji i transfer do Spartaka Moskwa wywołały olbrzymie kontrowersje. W poniedziałek do decyzji piłkarza w swoim komunikacie odniósł się Polski Związek Piłki Nożnej.

Jak można było się spodziewać, Maciej Rybus nie będzie brany pod uwagę przy okazji powołań do reprezentacji. Dotyczy to zarówno wrześniowego zgrupowania i meczów Ligi Narodów oraz Mundialu w Katarze.

– Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciejem Rybusem. Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze – czytamy w krótkim komunikacie PZPN-u.

Przypomnijmy, że Maciej Rybus niedawno podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa i zdecydował, że chce pozostać w Rosji. Zdaniem piłkarza i jego agenta taka decyzja ma związek z “bezpieczeństwem rodziny zawodnika”.